ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରରେ ଗଣେଷ ଚତୁର୍ଥୀ ପାଳନ  

ରାଉରକେଲା,୧୯/୯ (ଉତ୍କଳ ସମାଚାର): ଏହିଭଳି ଭାବେ ଶିବାଜୀ ମାର୍ଗରେ ଅବସ୍ଥିତ ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରରେ ମଧ୍ୟ ମହା ସମାରୋହରେ ଗଣେଷ ଚତୁର୍ଥୀ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା।ପଣ୍ଡିତ ଶ୍ରୀ ଆର.କେ ତିୱାରୀ ସକାଳ 8.20 ରେ ଏହି ପୂଜା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରମାନେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗଣେଶଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରିଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ତଥା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଉଦିତା ପ୍ରେମାନିକ ପୂଜା କରିଥିଲେ।ପିଲାମାନଙ୍କ ଜୟ ଗଣେଶ ଜୟ ଗଣେଶ ଜୟ ଗଣେଶ ଦେବ, ମାତା ପାର୍ବତୀ, ପିତା ମହାଦେବ… ଆରତୀ ଏବଂ ଦୀପ ଜାଳି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ଛାତ୍ରମାନେ ଗଣେଶଙ୍କ ପ୍ରତିମାକୁ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ପିଲାମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଥମ ପୂଜା ଶ୍ରୀ ଗଣେଶଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଏ ଏବଂ ପୂଜା ପୂଜା ତାଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ | ଶେଷରେ ପ୍ରସାଦ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା | ପ୍ରାର୍ଥନା |ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଶ୍ରୀ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର, ସଦସ୍ୟ ଶ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଦୀପ ସାହୁ, ବିଦ୍ୟାଳୟ କମିଟିର ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀ ନିରଂଜନ କରଣ ଏବଂ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ – ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ବିଦ୍ୟାଳୟର ଆଲୁମିନି ଏବଂ ଅଭିଭାବକମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଗଣେଶ ପୂଜା ବିଷୟରେ ଛାତ୍ର ଓ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ପୂଜା 9.10 ରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି ବିଦ୍ୟାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷକ ଶ୍ରୀମତୀ ସୀମା ସିଂଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ କରାଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *